Кармен-Сюїта | Grand Kyiv Ballet
Кармен-Сюїта
Промо

 

Кармен-Сюїта — шедевр світового балету. Історія про трагічну долю циганки Кармен та сліпо закоханого в неї солдата Хозе, якого вона кидає заради молодого Тореро. Любовний трикутник, який закінчується трагедією, не залишить вас байдужими.

 

 

Зміст новели Проспера Меріме, що розкривається в опері чотирьох актах, у балеті ущільнено в один. Біля витоків задуму балету по опері «Кармен» стояла балерина Майя Плісецька. Для неї кубинський балетмейстер Альберто Алонсо написав лібретто та хореографію «Кармен-сюїти», а чоловік та композитор Родіон Щедрін написав транскрипцію до балету Кармен-Сюїта.

 

 

Цитати артистів про своїх героїв:

 

Катерина Кухар: «Образ Кармен несе у собі «виклик»! Виклик чоловікам, жінкам, долі. Це гордо піднята голова героїні, ніби вона впевнено каже: «Я маю рацію, навіть якщо я не права. Я живу так, як я відчуваю»! Кармен може любити так, ніби ніколи не покине. Але наступного дня може піти так, ніби ніколи не любила. Кармен у балеті — це чудова техніка з чіткими рухами, з гострою сучасною пластикою. Це акцент на руках, немов сама Кармен промовляє: «Дивіться на мої руки! Заради вашої безпеки!». Це – вогняний темперамент та високий градус пристрасті. Від чого на сцені має бути наче пожежа і іскри від неї мають долітати до зали».

 

Олександр Стоянов: «Мій герой романтик, солдат Хозе, якого спокушає чортівка Кармен. Хозе не може впоратися з емоціями і закохується в неї. Але кохання йому приносить лише розчарування. Хозе роздирають дві пристрасті – бажання і розпач, які і штовхають його на вбивство Кармен. За сюжетом Ескамільйо, тореадор закохується у волелюбну Кармен, зрештою, вона не дістається нікому».

 

Лібрето: Альберто Алонсо за новелою Проспера Меріме «Кармен»

Хореографія: Альберто Алонсо

 

Музика: Жоржа Бізе та Родіона Щедріна