Лісова Пісня | Grand Kyiv Ballet
Лісова Пісня
Промо

 

Лісова Пісня – легендарний балет, який ось уже понад 75 років є гордістю не лише української хореографії, а й світової класичної спадщини нарівні з такими балетними хітами як «Жізель», «Лебедине озеро», «Сільфіда». Балет створено за мотивами однойменної драми-феєрії великої української поетеси Лесі Українки під музичні мотиви українського композитора Михайла Скорульського, музика якого дарує справжній піднесений настрій глядачам.

 

Лісова пісня. Фрагмент з балету. Мавка - Катерина Кухар та Лукаш - Олександр Стоянов.

 
Лісова Пісня

Це чарівна історія кохання, сповнена магією та містикою. У виставі розповідається казка про кохання між фантастичною лісовою істотою Мавкою та людиною – в образі Лукаша. Емоційна музика занурює глядача у таємничий світ міфічних істот за участю русалок, лісових духів, небезпечних чортів, водяних, зустріч з якими змінює долю людини. У балеті безліч міфологічних образів із українських казок, яких народна фантазія поселила у стародавніх волинських лісах та безкраїх полях.

 

Лісова пісня. Фрагмент з балету. Мавка - Катерина Кухар.

 

Композитор тонко передав українські мотиви, особливості музичного фольклору Волині. Працюючи над балетом, Михайло Скорульський створив справжній Гімн живої природи й чистого кохання, до якого так прагнуть головні герої. Їх кохання має свої етапи розвитку, які співпадають із певною порою року. Як й у творі Лесі Українки, так й у балеті, весна – це знайомство та початок відносин Лукаша та Мавки. Літо – це розквіт їхнього кохання, це родючість українських земель. Осінь – зрада Лукаша, він одружується з іншою. Взимку Мавка та Лукаш помирають та їхні душі зустрічаються в іншому світі.

 

Глядача вражає не тільки захоплююча сюжетна лінія, а й сама хореографія. Балет наповнений складними дуетними підтримками, численними стрибками артистів, обертами, фуете по діагоналі та неймовірними хореографічними малюнками. Легенди про зачарованих лісових створінь наче оживають на сцені й вплетені в магічні рухи витончених балерин. Кожна деталь у виставі занурює у містичний таємничий світ фантастичних істот, що допомагає повірити в існування вищих сил природи, де відкривається на сцені справжня казка для дорослих та дітей.

 

Музика: Михайло Скорульський

Лібретто: Наталія Скорульська.

 

В основі лібрето – однойменна драма-феєрія великої української поетеси Лесі Українки